Partner serwisu
10 września 2019

Wodociągi Kościańskie: nowy eksperyment

Kategoria: Aktualności

W Laboratorium Wodociągów Kościańskich Sp. z o.o. przeprowadzono eksperyment mający na celu obserwację zachowania się nawilżanego papieru toaletowego, który jak wynika z opisu na etykiecie produktu można wyrzucać do toalety.

Wodociągi Kościańskie: nowy eksperyment

Pisaliśmy o eksperymencie przeprowadzonym swego czasu przez Wodociągi Kościańskie z chustkami, papierem toaletowym szarym i białym, ręcznikami papierowymi. Teraz przyszedł czas na nawilżany papier toaletowy. Pani starszy laborant informuje o rozpoczęciu doświadczenia.


W Laboratorium Wodociągów Kościańskich Sp. z o.o. przeprowadzono eksperyment mający na celu obserwację zachowania się nawilżanego papieru toaletowego, który jak wynika z opisu na etykiecie produktu można wyrzucać do toalety. Odzwierciedlić ma to powszechne praktyki użytkowników sieci kanalizacyjnych. Do 3 butelek pobrano około 600 ml ścieku surowego, wprowadzono pięć 20-centymetrowych kawałków nawilżanego papieru toaletowego, Próbki umieszczono w homogenizatorze MPW-324 celem rozdrobnienia cząstek papieru toaletowego.


Nawilżany papier toaletowy częściowo się rozwarstwił, ale nie wykazuje możliwości rozmoczenia się w ścieku. Wszystkie próbki utworzyły zawiesinę w ścieku, tworząc zbitą masę. Próbki zostaną przechowane i po pewnym czasie pokarzemy efekt badania.

źródło: Wodociągi Kościańskie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ