Partner serwisu
04 września 2019

Wodociągi Kieleckie: Nowa kanalizacja w Mąchocicach Scholasterii

Kategoria: Aktualności

Prawie 4 kilometry nowej kanalizacji powstanie w Mąchocicach Scholasterii (gm. Masłów) dzięki unijnemu projektowi realizowanemu przez Wodociągi Kieleckie. We wtorek 3 września w siedzibie wodociągowej spółki podpisano umowę z wykonawcą. Termin zakończenia robót upływa za rok.

Wodociągi Kieleckie: Nowa kanalizacja w Mąchocicach Scholasterii

- Krok po kroku rośnie długość kanalizacji w północnej części Masłowa. Kolejny taki krok zrobiliśmy dzisiaj. Kanalizacja to wygoda dla użytkowników oraz ochrona środowiska przed zanieczyszczeniami – powiedział, komentując podpisanie umowy Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

- Jestem kielczaninem, ale moja firma ma siedzibę w Masłowie. Robimy więc inwestycję u siebie i to mnie szczególnie cieszy – powiedział Łukasz Gajda, właściciel Zakładu Usług Remontowo-Budowlanych „HYDROCONSTER”, który wygrał przetarg.

Inwestycja obejmuje budowę w sołectwie Mąchocice Scholasteria prawie 4 kilometrów kanalizacji (3,28 km kanału sanitarnego plus 880 m przyłączy należących do sieci, tzw. ONS-ów) z rur PVC.  Termin zakończenia upływa za rok. Jest realizowana w ramach projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wykonawca otrzyma wynagrodzenie netto 4 mln 748 tys. zł (5 mln  839 tys. zł brutto).

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ