Partner serwisu
27 sierpnia 2019

Gmina Solina otrzymała dofinansowanie na oczyszczalnię ścieków oraz kanalizację

Kategoria: Aktualności

Gmina Solina dostała pieniądze na oczyszczalnię ścieków oraz kanalizację. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Mieszkańcy oraz turyści mają nadzieję, że dzięki temu poprawi się stan wody w Jeziorze Solińskim.

Gmina Solina otrzymała dofinansowanie na oczyszczalnię ścieków oraz kanalizację

- Niezwykle cieszę się z tego projektu, gdyż sprawa czystości wód Jeziora Solińskiego jest mi bliska od czasu objęcia stanowiska wicewojewody. Już wówczas odbyłem wiele spotkań w Bieszczadach, byłem współorganizatorem konferencji i wydarzeń poświęconych tej sprawie – mówił podczas spotkania z włodarzem gminy Solina, wójtem Adamem Piątkowskim, wicemarszałek Piotr Pilch.

W ramach uzyskanej dotacji z RPO WP gmina zamierza wybudować oczyszczalnię ścieków oraz 21,6 km kanalizacji ściekowej. Przedsięwzięcie ma na celu budowę gminnego systemu oczyszczania ścieków z oczyszczalnią ścieków w Berezce, która w wyniku realizacji projektu przejmie ścieki z miejscowości Berezka i Polańczyk - gdzie planuje się likwidację istniejącej oczyszczalni ścieków po realizacji nowej inwestycji - a docelowo także z miejscowości Bereźnica Wyżna i Wola Matiaszowa.

Całkowita wartość projektu to ponad 31 mln zł. Dofinansowanie z RPO WP wynosi 13,5 mln złotych. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2020 roku.

źródło: bieszczadzka24.pl
fot. PUM Rzeszów
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ