Partner serwisu
13 sierpnia 2019

Umowa na zaprojektowanie stopnia wodnego Lubiąż na Odrze podpisana

Kategoria: Aktualności

12 sierpnia Prezes Wód Polskich Przemysław Daca podpisał umowę na zaprojektowanie nowego stopnia wodnego Lubiąż na Odrze w rejonie wsi Gliniany w województwie dolnośląskim.

Umowa na zaprojektowanie stopnia wodnego Lubiąż na Odrze podpisana

Zakres inwestycji obejmie przede wszystkim budowę nowego stopnia wodnego o konstrukcji modułowej, który ma na celu ochronę przeciwpowodziową, powstrzymanie procesów erozyjnych w korycie rzeki, poprawę stosunków wodnych i gruntowo-wodnych, produkcję ekologicznej energii elektrycznej oraz poprawę warunków żeglugowych do klasy Va drogi wodnej. W ramach obiektu mają powstać między innymi minimum czteroprzęsłowy jaz, dwukomorowa śluza żeglugowa, przepławka dla ryb oraz elektrownia wodna.

Dziś po raz kolejny możemy mówić o Odrze, rzece ważnej w skali całego kraju. Rozpoczynająca się procedura projektowa nowego stopnia wodnego w Lubiążu pokazuje, że w naszym regionie wzorcowo realizowane są zadania związane z gospodarką wodną, żeglugą, ochroną przed powodzią oraz zabezpieczaniem się i zapobieganiem skutkom suszy - mówił gospodarz spotkania Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski

Szczegółowym przedmiotem jest zadanie pod nazwą: „Projekt budowlany i projekt wykonawczy na budowę stopnia wodnego „Lubiąż” na rzece Odrze w rejonie wsi Gliniany wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji”. W wyniku postępowania przetargowego do realizacji wyłoniono konsorcjum złożone z firm DHV Hydroprojekt Sp. z o.o. z Warszawy - jako lider - wraz z partnerami Energoprojekt Warszawa SA i Hydroprojekt Wrocław Sp. z o.o., które zaoferowały za wykonanie prac ponad 13 mln złotych.

Świętujemy bardzo ważny dzień dla gospodarki wodnej w Polsce. Od 4 lat systematycznie realizujemy nasze zapowiedzi i wdrażamy zaplanowane strategie. Kolejnym etapem jest właśnie dzisiejsze podpisanie umowy na projekt stopnia wodnego Lubiąż na Odrze wraz z pozwoleniem na realizację inwestycji. Nasze działania wpisują się w programy rozwoju dróg śródlądowych i rozwoju retencji, renaturyzacji oraz inwestycji. Zakładamy, że inwestycja w Lubiążu zostanie zrealizowana zgodnie z perspektywami unijnego budżetu w ciągu najbliższych 7 lat - zaznaczał Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Podpisy pod umową w obecności przedstawicieli mediów złożyli Przemysław Daca – Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz ze strony wykonawcy Sławomir Gappa – członek zarządu firmy DHV Hydroprojekt.

Więcej informacji na http://www.wody.gov.pl

źródło: www.wody.gov.pl
fot. www.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ