Partner serwisu
05 sierpnia 2019

Przy studzience wylotowej z oczyszczalni ścieków Barbara została zamontowana kamera

Kategoria: Aktualności

Jak donosi portal RudaSlaska.com.pl sprawa rozlewiska Potoku Bielszowickiego elektryzuje opinię społeczną od miesięcy. Mieszkańcy narzekają na uciążliwości zapachowe, monitorują sytuację i dokumentują stan rozlewiska oraz nielegalne zrzuty ścieków. Ostatnio miasto wywiązało się z danej na początku tego roku obietnicy. Przy studzience wylotowej z oczyszczalni ścieków "Barbara" została zamontowana kamera.

Przy studzience wylotowej z oczyszczalni ścieków Barbara została zamontowana kamera

Obraz z zamontowanej kamery można znaleźć na YouTubie oraz stronie internetowej rudzkich wodociągów: www.pwik.com.pl. Wystarczy wejść w menu, kliknąć najpierw link: o firmie, a następnie: infrastruktura. Okienko z transmisją jest na dole strony.

PWiK Sp. z o.o. Ruda Śląska deklaruje, że w kwietniu 2019 roku przystąpiła do wzmożonego kontrolowania systemu kanalizacji w Bykowinie. Mieszkańcy zgłaszają, że obserwują nielegalne zrzuty ścieków, jednakże w piśmie PWiK wynika, że z eksploatowanej oczyszczalni nigdy nie dochodziło do niekontrolowanych zrzutów ścieków.

Oczyszczalnia odprowadza ścieki oczyszczone – zgodnie z posiadanym pozwoleniem wodnoprawnym. Przedsiębiorstwo regularnie kontroluje jakość ścieków odprowadzanych do Potoku Bielszowickiego, podobnie jak i inne służby inspekcji środowiska, które posiadają uprawnienia w tym zakresie.

Więcej informacji czytaj na http://rudaslaska.com.pl/i,przy-studzience-wylotowej-z-oczyszczalni-sciekow-barbara-zostala-zamontowana-kamera,200274,1385981.html

źródło: rudaslaska.com.pl
fot. 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ