Partner serwisu
01 sierpnia 2019

Ścieki z Jerzmanowej już płyną do oczyszczalni PWiK w Głogowie

Kategoria: Aktualności

Od początku sierpnia oczyszczalnia ścieków PWiK w Głogowie przyjmuje ścieki także z terenu gminy Jerzmanowa.Od początku sierpnia oczyszczalnia ścieków PWiK w Głogowie przyjmuje  ścieki  także z terenu gminy Jerzmanowa. Do tej pory do Głogowa trafiały ścieki tylko z kilku miejscowości tej gminy.

Ścieki z Jerzmanowej już płyną do oczyszczalni PWiK w Głogowie

W celu umożliwienia zrzutu ścieków obie strony zobowiązały się  do przeprowadzenia wspólnego przetargu na wykonanie infrastruktury technicznej tj.  wybudować odcinki sieci kanalizacyjnej wraz z przepompowniami – gmina do granicy swojej aglomeracji, a PWiK od swojej sieci do granic gminy.  

Umowa na budowę wraz z przebudową systemu rurociągów tłocznych odprowadzania ścieków  z aglomeracji Jerzmanowa do oczyszczalni w Głogowie, została zawarta w sierpniu ubiegłego roku. Budowa przebiegła zgodnie z planem, co pozwoliło na terminowe rozpoczęcie odbioru ścieków.

Jakie korzyści dla obu stron będą efektem tej inwestycji i wieloletniej współpracy, wyjaśnia dyr. ds. technicznych PWiK Wojciech Stanicki.

– Jest wiele zalet współpracy między okolicznymi gminami a PWiK począwszy od ekonomii po ekologię – zapewnia. – Między innymi nastąpi optymalizacja kosztów, tj. koszty stałe zostaną rozłożone na większą ilość ścieków co powoduje zmniejszenie tempa podwyżek cen usług odprowadzania i oczyszczania ścieków. Ponadto rozbudowa sieci umożliwi podłączanie następnych nieruchomości nie tylko w gminie Jerzmanowa lecz również w gminie wiejskiej Głogów, np. ul. Lawendowa w Ruszowicach. Ważne jest także to, że duże oczyszczalnie ścieków, takie jak ta w Głogowie, muszą oczyszczać ścieki do zdecydowanie wyższych parametrów niż oczyszczalnie małe, więc jest to tylko plus dla środowiska, że ścieki będą oczyszczane na naszych obiektach.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ