Partner serwisu
30 lipca 2019

Gospodarka osadowa w kozienickiej oczyszczalni z dofinansowaniem

Kategoria: Aktualności

 24 lipca 2019 r. Prezes Zarządu Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. – Robert Wojcieszek podpisał umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kwotę 1.000.000,00 zł. Preferencyjna, częściowo umarzalna pożyczka stanowi dofinansowanie realizacji zadania pn. „Rozbudowa stacji odwadniania i higienizacji osadów w oczyszczalni ścieków w Kozienicach”.

Gospodarka osadowa w kozienickiej oczyszczalni z dofinansowaniem

W ramach wykonanego zadania został przebudowany budynek stacji odwadniania osadów. Wykonano nowe instalacje sanitarne, elektryczne i AKPiA oraz zamontowano ciąg technologiczny składający się między innymi z prasy śrubowo talerzowej, stacji przygotowania polielektrolitu, pomp dozujących, flokulatora, filtrów antyodorowych, układu transportu osadu odwodnionego oraz instalacji sterowania automatycznego.
  

Sprawna instalacja do odwadniania osadów ściekowych w dużej mierze wpływa na koszt ich utylizacji. Osady ściekowe stanowiące odpad są bardziej odwodnione i lżejsze, w związku z czym Spółka ponosi mniejsze koszty ich zagospodarowania, co w rezultacie wpływa na stabilność cen odbioru ścieków od mieszkańców gminy Kozienice.  

Inwestycja została zakończona pod koniec maja 2019 roku a jej całościowy koszt wyniósł niemal 2,3 mln zł.

źródło: kgkkozienice.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ