Partner serwisu
30 lipca 2019

Susza tematem wakacyjnej Edukacji Wodnej

Kategoria: Aktualności

Trwają wakacje, ale edukatorzy Wód Polskich w Szczecinie nie zwalniają tempa. 25 lipca odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 1 w Stargardzie, aby podzielić się wiedzą z kolejnymi grupami dzieci.

Susza tematem wakacyjnej Edukacji Wodnej

Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim letnie upały. Czym skutkują i jaki wpływ mają na środowisko? Co się dzieje, kiedy brakuje wody? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w trakcie trakcie prowadzonych przez nas zajęć. Podczas warsztatów najmłodsi dowiadują się czym jest susza i jak walczymy z jej skutkami. Uczymy dzieci jak dbać o wodę, jak ją oszczędzać i mądrze nią gospodarować. Dzieci dowiadują się także skąd bierze się woda i jak wygląda jej obieg w przyrodzie. Innym tematem jaki omawiamy jest powódź. Mówimy najmłodszym między innymi o tym skąd się bierze, dlaczego jest tak groźnym zjawiskiem oraz co Wody Polskie robią, aby zapobiegać jej skutkom.

Nasze zajęcia to nie tylko teoria. Podczas warsztatów prowadzimy także edukacyjne zabawy i doświadczenia. Po każdych prowadzonych przez nas zajęciach dzieci otrzymaują dyplomy oraz materiały edukacyjne, które pomogą im utrwalić zdobytą podczas zajęć wiedzę - podaje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

źródło: http://szczecin.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ