Partner serwisu
26 lipca 2019

Rower wodny dla klubu „Zalew Kielce”

Kategoria: Aktualności

Rower wodny i 20 sportowych kamizelek ratunkowych podarowały Wodociągi Kieleckie Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Zalew Kielce”. Z roweru będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale również ich rodziny i sympatycy klubu. Wodociągi Kieleckie są mecenasem UKS „Zalew Kielce”.

Rower wodny dla klubu „Zalew Kielce”

Ma cztery miejsca, jest niebieski, z logo Wodociągów Kieleckich i płynie dzięki sile ludzkich nóg – nowy rower wodny podarowany w czwartek Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Zalew Kielce”, który prowadzi m.in. darmowe zajęcia dla dzieci z żeglarstwa i ratownictwa wodnego. Aby żeglowało się i pływało bezpiecznie, klub dostał jeszcze 20 kamizelek ratunkowych.

- Usłyszałem od władz klubu, że oprócz żaglówek przydałby im się jakiś bardziej stabilny sprzęt, aby oswajać dzieci z wodą. Niektóre maluchy boją się bowiem na początku wsiąść na żaglówkę, ale już na taki rower, z rodzicem, jak najbardziej. Dla nas to nie jest wielki wydatek, a dla szkolenia dzieci z bezpieczeństwa nad wodą rzecz bezcenna – mówi prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.

Potwierdza to prezes UKS „Zalew Kielce” Andrzej Kosmala. – Jeżeli dziecko poczuje się na wodzie pewnie, chętniej korzysta ze szkolenia. Chętnie też zakłada takie kamizelki, jakie dzisiaj otrzymaliśmy. Mają one sportową konstrukcję i kształt, po założeniu praktycznie dziecko nie odczuwa, że ma na sobie kamizelkę, zapomina o niej. Ale jak wpadnie do wody, nie utonie, nawet jeśli zupełnie nie umie pływać – tłumaczy prezes Kosmala.

Umowę przekazania sprzętu i pierwsze pływanie rowerem wodnym zorganizowały Wodociągi Kieleckie na przystani żeglarskiej nad Zalewem Kieleckim, gdzie trenują i uczą się członkowie i sympatycy klubu. Dziewiczy rejs odbyli obaj prezesi, którzy solidarnie mocno pedałowali, aby sprawdzić, jaką prędkość może osiągnąć nowy rower wodny.

Wodociągi Kieleckie są mecenasem UKS „Zalew Kielce”.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ