Partner serwisu
24 lipca 2019

Wodociągi Kieleckie: Powstaną kolejne odcinki kanalizacji oraz ścieżka rowerowa

Kategoria: Aktualności

Umowę na budowę kolejnych odcinków kanalizacji w gminie Masłów podpisano w środę 24 lipca w Wodociągach Kieleckich. Inwestycja ta umożliwia podłączenie kanalizacji mieszkańcom północnej części gminy, a jednocześnie budowę ścieżki rowerowej.

Wodociągi Kieleckie: Powstaną kolejne odcinki kanalizacji oraz ścieżka rowerowa

- Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia większości ścieków z gminy Masłów do naszej największej oczyszczalni ścieków w gminie Sitkówka-Nowiny. Dzisiejsza umowa przybliża nam ten cel – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

- Dzięki dobrej współpracy wodociągów, gminy i wykonawcy uda nam się połączyć dwie ważne dla mieszkańców inwestycje unijne, budowę ścieżki rowerowej i kanalizacji sanitarnej – zadowolenia nie krył wójt Masłowa Tomasz Lato.

Inwestycja jest to bowiem specyficzna. Trzeba było się spieszyć z pierwszą częścią kontraktu kanalizacyjnego o długości 650 m, aby dotrzymać unijnych terminów realizacji budowy ścieżki rowerowej. Wykonawca ma na niego tylko 140 dni. Ścieżka jest w tym miejscu bardzo potrzebna, bo do tej pory rowerzyści poruszali się ruchliwą drogą asfaltową bez poboczy, a jest to rejon ulubionych wycieczek rowerowych m.in. dla kielczan.  Drugi odcinek kanalizacji długości 420 m będzie budowany przez 12 miesięcy.

Podpisana w środę umowa obejmuje budowę kanału sanitarnego w sołectwie Mąchocice Scholasteria. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych HYDROCOMPLEX z Buska-Zdroju. Wynagrodzenie wyniesie brutto 2 mln 433 tys. 605,70 zł (netto 1 978 541,22 PLN). 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dotrzymanie terminów i nie zawiedziemy – zapewnił Mariusz Kozera, właściciel firmy HYDROCOMPLEX.

Inwestycję realizują Wodociągi Kieleckie w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ