Partner serwisu
04 lipca 2019

Opłaty za usługi wodne. 30 lipca mija termin składania kwartalnych oświadczeń

Kategoria: Aktualności

Wody Polskie przypominają o obowiązku złożenia oświadczeń za II kwartał 2019 r. w celu ustalenia wysokości opłaty zmiennej za korzystanie z usług wodnych. 

Opłaty za usługi wodne. 30 lipca mija termin składania kwartalnych oświadczeń

Obowiązek złożenia oświadczeń wynika z art. 552 ust. 2b ustawy – Prawo wodne. Oświadczenia należy składać zgodnie z opublikowanymi wzorami w terminie 30 dni od dnia, w którym upływa dzień przypadający na koniec każdego kwartału. Za II kwartał 2019 r. termin złożenia oświadczenia upływa 30 lipca 2019 r. Oświadczenia należy składać (przesyłać) bezpośrednio do Zarządów Zlewni PGW Wody Polskie, będących jednostkami właściwymi do ustalenia wysokości opłaty zmiennej.

Złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa albo jego odpisu do podpisania i wniesienia oświadczenia o zakresie korzystania z usług wodnych w imieniu podmiotu obowiązanego do ponoszenia opłat za usługi wodne podlega opłacie skarbowej w wysokości 17 zł. Organem podatkowym właściwym w sprawach opłaty skarbowej jest wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce złożenia dokumentu. Określając właściwość miejscową organu podatkowego należy zatem kierować się siedzibą zarządu zlewni, do którego składane jest oświadczenie o zakresie korzystania z usług wodnych wraz dokumentem stwierdzającym udzielenie pełnomocnictwa lub prokury.

Więcej informacji tutaj.

źródło: wody.gov.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ