Partner serwisu
04 lipca 2019

W Mławie otwarto nową oczyszczalnię ścieków

Kategoria: Aktualności

W Mławie otwarto (2 lipca) nową Miejską Oczyszczalnię Ścieków. Samorząd Mławy połączył siły z firmą Suez w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

W Mławie otwarto nową oczyszczalnię ścieków

Projekt budowy Miejskiej Oczyszczani Ścieków w Mławie został sfinalizowany 2 lipca (w przewidzianym terminie). Tego dnia – na terenie zrealizowanej inwestycji przy ul. Płockiej – nastąpiło oficjalne otwarcie.

Przedstawiciele Miasta Mława i SUEZ Woda uroczyście rozpoczęli uruchomienie nowej miejskiej oczyszczalni ścieków w Mławie. Tym samym zakończono trwające 3 lata prace projektowe i budowlane.

Instalacja oparta jest na dobranej przez SUEZ technologii dla średniego przepływu ścieków 5 200 m3/dobę oraz równoważnego zanieczyszczenia generowanego przez około 40 000 mieszkańców. Nowy obiekt jest wykonany w najnowszych dostępnych technologiach, wyposażony w dwa niezależne ciągi technologiczne wyposażone oraz system dezodoryzacji.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 47 mln złotych netto i został poniesiony przez SUEZ przy wsparciu pożyczki otrzymanej przez firmę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak zapewniał burmistrz, jedynym kosztem samorządu Mławy było ponad 90 tys. zł za doradztwo prawne.

Zgodnie z umową, nowy obiekt będzie eksploatowany przez personel SUEZ Woda przez okres 30 lat. Zatrudnienie znaleźli tam m.in. dotychczasowi pracownicy oczyszczalni. Miejska oczyszczalnia ścieków jest objęta programem wsparcia technicznego SUEZ. W ramach tego programu Grupa co roku inwestuje 120 milionów euro w badania oraz rozwój nowych technologii. Pozwoli to zoptymalizować funkcjonowanie nowego zakładu i zapewnić wysokiej jakości usługi środowiskowe dla mieszkańców Mławy.

Więcej informacji na portalu naszamlawa.pl

źródło: naszamlawa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ