Partner serwisu
02 lipca 2019

Wodociągi Kieleckie: Nowa wirówka zagęści ścieki

Kategoria: Aktualności

Oczyszczalnia ścieków Wodociągów Kieleckich będzie miała nową wirówkę za prawie 2 mln zł. W czwartek podpisano umowę na jej zakup i montaż, w ramach projektu unijnego. Wykonawca w ciągu 8 miesięcy dostarczy nową wirówkę, przeprowadzi montaż i rozruch.

Wodociągi Kieleckie: Nowa wirówka zagęści ścieki

Wirówka zostanie zamontowana w oczyszczalni ścieków w Sitkówce. Urządzenie służy do zagęszczania ścieków komunalnych tak, aby ich wodny roztwór mógł być poddany dalszemu oczyszczaniu, a zagęszczone osady ściekowe najpierw sfermentowane, a potem spalone w Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Przy okazji produkowane są ekologiczne ciepło i prąd, podczas spalania biogazu wytwarzającego się w procesie fermentacji osadów ściekowych.

Wykonawcą kontraktu jest wyłoniona w przetargu firma FOSTECH Sp. z o.o. z w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie). Wartość umowy to 1 mln 791 tys. zł brutto, termin realizacji 8 miesięcy. Wykonawca dostarczy nową wirówkę, przeprowadzi montaż i rozruch.

- Dzięki nowej wirówce zwiększy się wydajności procesu technologicznego zagęszczania osadu. Będzie taniej i lepiej — zauważył prezes Henryk Milcarz.

Inwestycja wykonywana jest w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ