Partner serwisu
11 czerwca 2019

Dzień Otwarty Magistratu z krakowską kranowianką

Kategoria: Aktualności

Na tych, którzy przybyli w niedzielę 9 czerwca na Dzień Otwarty Magistratu czekała moc atrakcji. W tym roku impreza odbywała się aż w dwóch lokalizacjach na Placu Wszystkich Świętych i na zieleńcu przy ul. Boruty-Spiechowicza w Nowej Hucie - podają Wodociągi Krakowskie.

Dzień Otwarty Magistratu z krakowską kranowianką

W obu miejscach panowała rodzinna, piknikowa atmosfera. Nie zabrakło naszej orzeźwiającej kranowianki, pysznych krówek i licznych atrakcji.
 
Na placu przy Urzędzie Miasta Krakowa wodociągi pojawiły się z kultowym rollbarem. Kranowiankę serwowano w wersji niegazowanej i z bąbelkami. Mieszkańcy miasta i turyści bardzo chętnie sięgali po wodę, tym bardziej że z nieba lał się żar. Rozdano około 1000  papierowych kubeczków z dobra wodą prosto z kranu.
 
Czasy PRL powróciły do Magistratu - w takim klimacie zorganizowany został Dzień Otwarty. W nastrój tamtych lat przeniosły krakowian zajęcia ZPT, gry i loterie, aktywności sportowo-rekreacyjne, mini spektakle inspirowane klimatem PRL-u, piosenki z tamtych czasów, a także seanse filmowe z hitami minionego okresu. Nowohuckie akcenty wprowadziła wystawa fotografii Roberta Kosieradzkiego ze zbiorów Muzeum Nowej Huty pokazująca dzielnicę sprzed lat i quiz: „Zwiedzaj świat, zwiedzając Nową Hutę”. Wspólne świętowanie zakończył koncert finałowy – wystąpi zespół Raz Dwa Trzy.
 
W Nowej Hucie można było sięgnąć po kranowiankę wprost z beczkowozu. Na  stoisku czekała dawka informacji o krakowskiej kranówce, a także o licznych realizowanych przez Wodociągi Miasta Krakowa inwestycjach. Miejskie spółki można było również poznać dzięki nowej aplikacji, dostępnej na stronie www.razemdlaNH.pl. Dla dzieci przygotowano rebusy, krzyżówki, kolorowanki i pouczające przedstawienie „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”. Można było też odbyć wirtualną podróż w głąb Rurogrodu w specjalnych okularach VR.

Na zieleńcu w Nowej Hucie wiele się działo - animacje dla dzieci, pokazy szczudlarzy i żonglerów, warsztaty artystyczne, gry i zabawy, do tego konkursy i warsztaty edukacyjne, spotkanie z autorką książki „Kotek Włodek z Nowej Huty”, warsztaty modowe, a także aktywności sportowo-rekreacyjne.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ