Partner serwisu
06 czerwca 2019

100 lat Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

Kategoria: Aktualności

4 czerwca odbyły się obchody Jubileuszu 100-lecia powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Wodociągi Miasta Krakowa były Partnerem uroczystości.

100 lat Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

Uczestników obchodów powitała Prezes Oddziału Krakowskiego Małgorzata Duma-Michalik. Następnie dr hab. inż. Tomasz Bergel, Wiceprezes Zarządu Oddziału przedstawił rys historyczny i dokonania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Głos zabrał również Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa podkreślając osiągnięcia Spółki i współpracę z krakowskim oddziałem PZITS.

Z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, Zarząd Główny przyznał odznaczenia honorowe, dyplomy i listy gratulacyjne, które wręczała Krystyna Korniak-Figa - Prezes Zarządu Głównego PZITS.

Złote odznaki honorowe PZITS i medale otrzymały firmy wspierające działalność szkoleniową i konferencyjną Zrzeszenia, między innymi Wodociągi Miasta Krakowa za długoletnią i owocną współpracę. Doceniono również Sądeckie Wodociągi, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A w Krakowie, Zakład Gazowniczy w Krakowie, Małopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.

Zrzeszenie jest organizacja naukowo-techniczna, skupiającą wszystkich zainteresowanych działalnością zawodową i społeczną w dziedzinach gazownictwa, wodociągów i kanalizacji, technologii wody i ścieków, ogrzewnictwa, ciepłownictwa, wentylacji i klimatyzacji, oczyszczania miast i osiedli oraz gospodarki odpadami, balneotechniki, techniki sanitarnej wsi, ochrony wód, powietrza atmosferycznego i powierzchni ziemi, urbanistyki podziemnej i dziedzin pokrewnych.

Osiągnięcia Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych i jego wkład w rozwój techniki sanitarnej w okresie 100 lat są efektem pracy wielu ludzi, aktywnych działaczy, którzy powołali do życia i działali na rzecz organizacji przez kolejne lata. Ich praca była kontynuowana przez następne pokolenia.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ