Partner serwisu
05 czerwca 2019

Wody Polskie na wyjazdowym Posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Kategoria: Aktualności

31 maja 2019 r. w Nakle nad Notecią odbyły się obrady sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na jej wyjazdowym posiedzeniu.

Wody Polskie na wyjazdowym Posiedzeniu Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią

Członkowie Komisji oraz zaproszeni goście omówili stan obecny i plany dotyczące międzynarodowej drogi wodnej E-70. Poruszono również temat rozwoju szkolnictwa branżowego w obszarze gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia w zawodzie technik żeglugi śródlądowej.

Obecna na obradach komisji Pani Anna Moskwa - Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowała zebranych o potrzebie przywrócenia ruchu turystycznego na Kanale Bydgoskim i Noteci poprzez usuwanie tzw. "wąskich gardeł" na odcinku żeglugowym E-70 oraz konieczności przeprowadzania modernizacji śluz na tym odcinku drogi wodnej.

W obradach Komisji uczestniczyła także Pani Agnieszka Siłacz – Zastępca Dyrektora Ochrony przed Powodzią i Suszą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, która podczas swojego wystąpienia przekazała zebranym informację na temat warunków nawigacyjnych i hydrologicznych na odcinku międzynarodowej drogi wodnej E-70 – Noteć – Kanał Bydgoski.

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią związane było również z obchodami Święta Szkoły Zespołu Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

źródło: bydgoszcz.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ