Partner serwisu
04 czerwca 2019

Wodociąg Marecki: Uruchomiono nową studnię

Kategoria: Aktualności

Kilka dni temu rozpoczęła pracę studnia 4A. To jedno z pięciu źródeł wody surowej, która następnie jest transportowania do Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żeromskiego, a stamtąd – już po przygotowaniu - do miasta. Studnia jest w pełni zautomatyzowana, non-stop monitorowana, ma głębokość 60 m. i pobiera wodę z czwartorzędowej warstwy wodonośnej. W ciągu godziny jest w stanie wtłoczyć 120 m. sześc.

Wodociąg Marecki: Uruchomiono nową studnię

- To dobra wiadomość dla Marek przed zbliżającym się sezonem letnim. Mamy coraz większą liczbę odbiorców, a zużycie wody w miesiącach wakacyjnych rośnie – mówi Paweł Pakuła z Wodociągu Mareckiego.

Prace wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Markopol z Włocławka.

Oprócz nowej studni firma dysponuje jeszcze trzema studniami podstawowymi oraz jedna rezerwową.

Bezpieczeństwo dostaw wody będzie jeszcze większe, gdy w tym roku do użytku zostanie oddana druga stacja uzdatniania wody przy ul. Spacerowej. Zostanie włączona do obecnego systemu wodociągowego miasta. SUW 2 będzie zasilany ze studni, z której pompy pobiorą maksymalnie 150 m. sześc. wody na godzinę.

W 2018 r. Wodociąg Marecki wyprodukował 1,8 mln m. sześc. wody. W ciągu 20 lat zanotowano 5,5-krotny wzrost produkcji. Szacuje się, że pułap 2 mln m. sześc. wodociągi osiągną w 2021 r. 

źródło: wodociagmarecki.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ