Partner serwisu
03 czerwca 2019

Wodociągi Krakowskie: Kurtyny idą w ruch

Kategoria: Aktualności

Czekają nas upały. Kiedy prognozowana temperatura sięgnie powyżej  29 st. C, Wodociągi MIasta Krakowa zainstalują na terenie miasta kurtyny wodne.

Wodociągi Krakowskie: Kurtyny idą w ruch

Aby przynieść choć trochę ochłody mieszkańcom i odwiedzającym Kraków turystom, w kilku lokalizacjach podczas upalnych dni będziemy rozstawiać kurtyny wodne. Dziś spotkacie je w 5 lokalizacjach. Będą czynne od godziny 11.00:

1) Rynek Główny
2) ul. Szeroka
4) pl. Bohaterów Getta
5) Rynek Podgórski
6) Plac Centralny/al. Róż


Dodatkowe punkty uruchamiane będą w miarę potrzeb.

Przypominamy także, że przy wejściu do Parku Jordana i w Parku Lotników Polskich przy naszej fotannie, a także płycie Rynku Głównego (koło Wieży Ratuszowej) funkcjonują ogólnodostępne pitniki. Zachęcamy do czerpania dobrej wody prosto z kranu!


Informujemy, że jakość wody we wszystkich wyżej wymienionych punktach jest systematycznie monitorowana, a wyniki badań potwierdzają spełnienie wymagań jakościowych, określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 13 listopada 2015r. (Dz. U. 2015, Poz. 1989) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz Dyrektywy Unii Europejskiej nr 98/83/EEC z dnia 3.XI.1998 r., o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Oznacza to, że woda w udostępnionych przez Wodociągi Krakowskie punktach poboru jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego - podają Wodociągi Krakowskie.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ