Partner serwisu
30 maja 2019

Zakończyła się przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Orżynach

Kategoria: Aktualności

Inwestycja, która została zrealizowana w miejscowości Orżyny kosztowała łącznie 1 180 800,00 zł brutto i była współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Zakończyła się przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Orżynach

Wyłoniona w wyniku przetargu firma HYDROMIX Sebastian Pliszka ze Szczytna podpisała umowę z reprezentującą gminę Dźwierzuty Marianną Bogusławą Szydlik - Wójtem Gminy, na wykonanie inwestycji we wrześniu 2018 roku. W ramach umowy wykonano roboty ziemne wokół stacji wraz z remontem istniejącej drogi, miejsc postojowych i chodnika, dostarczono i zamontowano nowe zbiorniki wyrównawcze czystej wody, dostarczono i zamontowano urządzenia technologiczne wewnątrz SUW oraz wykonano niezbędne instalacje wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Orzynach kosztowała łącznie 1 180 800,00 zł brutto i była współfinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi Priorytetowej 5. „Środowisko przyrodnicze i racjonalne wykorzystanie zasobów” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania wyniosła 85% kosztów kwalifikowanych.

Gmina Dźwierzuty w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie przebudowy SUW w Orzynach pozyskała także pieniądze, które pokryły koszty związane z wybudowanym w 2015 roku wodociągiem na trasie Kałęczyn – Rańsk. W ramach tego zadania wybudowano sieć o długości 1 766 m łączącą wodociąg Targowo w miejscowości Kałęczyn z wodociągiem Orzyny w miejscowości Rańsk.

źródło: http://dzwierzuty.wm.pl/
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ