Partner serwisu
27 maja 2019

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kucharach umożliwiła zwiększenie jej przepustowości

Kategoria: Aktualności

Jak zainwestować fundusze europejskie jednocześnie w ekologię i odnawialne źródła energii? To proste. Inwestycja w rozbudowę części biologicznej oczyszczalni ścieków w Kucharach koło Kalisza obejmowała także instalację fotowoltaiczna o mocy 40 kW.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kucharach umożliwiła zwiększenie jej przepustowości

Minister Jerzy Kwieciński i wiceminister Andżelika Możdżanowska wizytowali dofinansowany kwotą 11,25 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko projekt rozbudowy, aby przekonywać do zwiększenia środków na politykę spójności. Całkowita wartość projektu to 18,5 mln zł.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Kucharach umożliwiła zwiększenie jej przepustowości. Oczyszczalnia przyjmuje ścieki z terenu aglomeracji Kalisz. Powstał trzeci ciąg biologicznego oczyszczania ścieków. Rocznie do Kuchar trafia około 5,5 mln metrów sześciennych ścieków, które muszą zostać oczyszczone.

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej podniosło stopień niezależności energetycznej zakładu. Oprócz podstawowej działalności, spółka aktywnie działa bowiem w obszarze odnawialnych źródeł energii.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ