Partner serwisu
14 maja 2019

Wodociągi Krakowskie: Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami

Kategoria: Aktualności

W dniach 10 – 12 maja w całym kraju odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz szósty.

Wodociągi Krakowskie: Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami

W sobotę 11 maja Wodociągi Miasta Krakowa otworzyły „wrota” największej i najnowocześniejszej w południowej Polsce oczyszczalni ścieków - Zakładu Oczyszczania Ścieków Płaszów.

Zwiedzanie odbyło się w dwóch grupach, które równocześnie, punktualnie o 10.00, wystartowały na odkrywanie tajemnic tego miejsca z dwóch różnych punktów. Czekał ich interesujący spacer po oczyszczalni, pełen anegdot i ciekawostek. Zwiedzający dowiedzieli się jak znaczący wpływ na rozbudowę i unowocześnienie oczyszczalni miały fundusze pochodzące z Unii Europejskiej. Zdobyli także wiedzę jakim procesom technologicznym podlegają krakowskie ścieki i czego absolutnie do ścieków wyrzucać nie wolno – czyli „Co się w ścieku nie mieści!”. Na zakończenie spotkania przybyli goście otrzymali drobne upominki od Wodociągów Miasta Krakowa.

Warto przypomnieć, że Zakład Oczyszczania Ścieków Płaszów został oddany do eksploatacji  w 1974 roku. W latach 2003 -2010 w dużej mierze, dzięki środkom z Unii Europejskiej został  zmodernizowany i rozbudowany. Obecnie jest obiektem oczyszczającym ścieki  w sposób mechaniczny i biologiczny na najwyższym europejskim poziomie. Oczyszczalnia jest cały czas sukcesywnie unowocześnia również dzięki wsparciu z funduszy unijnych.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ