Partner serwisu
09 maja 2019

Nowi podopieczni Wodociągów Miasta Krakowa

Kategoria: Aktualności

Fontanna na Plantach przy ulicy Basztowej ma nowych lokatorów. W obszernej sadzawce pojawiło się 200 karasi pospolitych  wpuszczonych przez pracowników Wodociągów Miasta Krakowa .

Nowi podopieczni Wodociągów Miasta Krakowa

Karasie pospolite to rodzimy gatunek ryb, który jak się okazało jest wypierany z polskich stawów i jezior przez sprowadzone z dalekiego wschodu ryby karpiowate. Ichtiolodzy z Uniwersytetu Rolniczego, pragnąc chronić populacje karasia pospolitego z entuzjazmem przystąpili do projektu zarybienia fontanny, tym bardziej, że jej obszerna sadzawka doskonale imituje warunki naturalne w jakich żyją karasie.

Wielkie znaczenie ma też fakt, że ryby świetnie się czują w znakomitej jakości wodzie dostarczanej przez Wodociągi Miasta Krakowa. Fontanna przy ulicy Basztowej, podobnie jak wszystkie miejskie wodotryski jest codziennie czyszczona. Codziennie też sprawdzana jest poprawność funkcjonowania dysz i pomp wyrzucających wodę w powietrze.

Teraz pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa dodatkowo będą karmić karasie. Aby rybom żyło się dobrze, w niecce fontanny staną donice z roślinami wodnymi, mającymi zapewnić nowym lokatorom bezpieczne kryjówki.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ