Partner serwisu
08 maja 2019

Nowa taryfa w wodociągach krakowskich

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Miasta Krakowa informują, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie - organ regulacyjny, decyzją nr KR.RET.070.257.2018 z dnia 26 kwietnia 2018 r. zatwierdził taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Nowa taryfa w wodociągach krakowskich

W okresie od 24.05.2019 r. do 23.05.2020 r. obowiązywać będą ceny za 1 m3 dostarczanej wody, 1 m3 odebranych ścieków, stawki opłaty abonamentowej oraz stawki za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych, które wynoszą:

Cena za 1 m3 dostarczanej wody i 1 m3 odebranych ścieków od 24 maja 2019 roku wzrośnie o 19 groszy, tj. o 1,9 % i będzie obowiązywała do maja 2020 roku.

Wodociągi Miasta Krakowa nieustannie podejmują i skutecznie realizują programy inwestycyjne o bezprecedensowej skali i zakresie. Prowadzona systematycznie modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, w istotny sposób przyczynia się do rozwoju miasta, podnosząc tym samym komfort życia jego mieszkańców. Wodociągi Miasta Krakowa, obsługując ponad milion użytkowników dokładają wszelkich starań, aby świadczone usługi były najwyższej jakości. W swoich działaniach Spółka wykorzystuje najlepsze technologie i realizuje wielomilionowe inwestycje pozyskując skutecznie dofinansowanie z funduszy unijnych.

W latach 2002 – 2018 Wodociągi Miasta Krakowa przeznaczyły 3,1 miliarda zł na rozwój.

Wybudowano m.in. dwa zbiorniki wodociągowe Górka Narodowa-wschód, każdy o pojemności 15 tys. m3, udoskonalono technologie dezynfekcji wody, a w Zakładzie Uzdatniania Wody Raba zamontowano najnowszy system dezynfekcji wody lampami UV. Przeprowadzono modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków Płaszów i Kujawy oraz poddano renowacji kilometry sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Rozbudowywano inteligentny system zarządzania sieciami i stworzono kompletny model cyfrowy krakowskiej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Zakupiono również nowoczesne samochody specjalistyczne do prowadzenia prac konserwacyjnych sieci i obsługi przepompowni ścieków.

Dzięki przemyślanej, długofalowej strategii inwestycyjnej możemy być pewni, że w Krakowie mamy najwyższej jakości wodę, a oczyszczone ścieki spełniają wszystkie wymogi prawa polskiego i unijnego.
 

źródło: wodociagi.krakow.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ