Partner serwisu
29 kwietnia 2019

Trwa konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu PWiK w Przemyślu

Kategoria: Aktualności

17 kwietnia 2019 roku Rada nadzorcza przedsiębiorstwa ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu PWiK Sp. z o.o. w Przemyślu. Wnioski można składać do 20 maja br.

Trwa konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu PWiK w Przemyślu

W konkursie na stanowisko prezesa rozważani będą kandydaci, którzy posiadają m.in. posiadają 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, które wynikają z prowadzonej działalności gospodarczej, ale rozpatrywane będą także kandydatury osób, które posiadają doświadczenie wynikające z pełnienia funkcji członka zarządu bądź rady nadzorczej.

Potencjalny prezes powinien być zapoznany z zasadami funkcjonowania oraz zarządzania spółką prawa handlowego oraz zasadami nadzoru właścicielskiego, a w szczególności spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego.

Natomiast o fotel prezesa nie może starać się osoba, która pełniła funkcję społecznego współpracownika posłów, senatorów lub europosłów, wchodzi w skład partii politycznej lub jej aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności PWiK w Przemyślu.

Po spełnieniu powyższych warunków i zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu, Komisja przeprowadzi rozmowę z kandydatem, podczas której będzie oceniana znajomość m.in. znajomość zagadnień związanych z gospodarką wodno-kanalizacyjną, ustroju prawnego, działalności spółek prawa handlowego. Natomiast pretendent będzie zobowiązany do zaprezentowania swojej wizji rozwoju, planu funkcjonowania spółki oraz zarządzania przedsiębiorstwem.

Więcej informacji na stronie: PWiK w Przemyślu.

źródło: PWiK w Przemyślu
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ