Partner serwisu
29 kwietnia 2019

Wodociągi Jaworzno: Odbiór kanalizacji trwa, czas na wycenę przyłącza

Kategoria: Aktualności

W dzielnicy Jaworzna- Byczynie trwa odbiór kanalizacji. Mieszkańcy dzielnicy mogą już składać wnioski o wycenę przyłącza a ich budowa nastąpi już w połowie 2019 roku.

Wodociągi Jaworzno: Odbiór kanalizacji trwa, czas na wycenę przyłącza

Obecnie odbywa się odbiór dokumentacyjny kanalizacji, sprawdzany jest stan fizyczny z stanem projektowym oraz nanoszone są podziemne instalacje na mapy geodezyjne, następnie zostaną przygotowane końcowe rachunki płatnicze przez wykonawców. Dopiero po zakończeniu toku postępowania, będzie można fizycznie zacząć budowę prywatnych przyłączy do około 1200 posesji.

Odbiór tak dużej inwestycji, jaką jest kanalizacja jest bardzo rozległym w czasie procesem, który obejmuje budowę 35 kilometrowej sieci sanitarnej oraz 15 kilometrowej sieci wodociągowej.

Proces ten rozpocznie się nie wcześniej niż w połowie 2019 roku, a do tego czasu mieszkańcy mogą składać wnioski o dokonanie wyceny budowy przyłącza – mówi rzecznik Wodociągów Jaworzno- Sławomir Grucel.

Wniosek jest dostępny na stronie www.wodociagi.jaworzno.pl bądź w siedzibie Wodociągów, natomiast wnioski można składać osobiście lub drogą mailową.

Na podstawie złożonego wniosku, służby techniczne wodociągów przedstawią kalkulację cenową, przygotowaną po zebraniu pomiarów w terenie, na posesji właściciela. Po akceptacji indywidualnej wyceny przez wnioskodawcę, jednostki przystąpią do jego budowy, natomiast podłączenia realizowane będą na preferencyjnych, kompleksowych warunkach a formalności załatwiane będą przez wodociągi. Mieszkańcy mogą liczyć na 10-letnią gwarancję z możliwością rozłożenia płatności na nieoprocentowane raty, wszystko połączone z przyznawaną na ten cel dotacją z Urzędu Miasta.

Jednak podkreślamy, że ich budowa, z powodu trwającego odbioru, może nastąpić nie wcześniej niż po połowie roku – dodaje rzecznik, Sławomir Grucel.

Pracownicy Wodociągów Jaworzno proszą więc mieszkańców Byczyny o cierpliwość i wyrozumiałość.

źródło: Wodociągi Jaworzno
fot. Wodociągi Jaworzno
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ