Partner serwisu
16 kwietnia 2019

Ponad 1000 zawodników wystartowało w Półmaratonie Dąbrowskim

Kategoria: Aktualności

W niedzielę odbyła się XII edycja Półmaratonu Dąbrowskiego, jednej z najważniejszych imprez biegowych w regionie, wzięło w nim udział ponad tysiąc biegaczy. W rywalizacji odbywającej się przy pięknej, słonecznej pogodzie najlepszy okazał się Kenijczyk Elijah Wambua z czasem 01:04:57, najszybszym Polakiem był Mateusz Mrówka, który zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet pierwsza była Kenijka Ruth Mbatha. Partnerem imprezy były Dąbrowskie Wodociągi, które dostarczyły wodę z kranu dla biegaczy.

Ponad 1000 zawodników wystartowało w Półmaratonie Dąbrowskim

Półmaraton wystartował ze stadionu w Ujejscu, by zakończyć się pod Halą Widowiskowo-Sportową w centrum Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy towarzyszącego zawodom biegu Nordic Walking startowali natomiast nad jeziorem Pogoria III. Wśród nich najlepszy okazał się Piotr Niechwiejczyk.

Biegacze nie mogli narzekać na pogodę: niemal równo ze startem zawodów nad Dąbrową Górniczą zaczęło świecić piękne, wiosenne słońce. W połączeniu z malowniczą trasą biegnącą w pobliżu jezior Pogoria III i Pogoria IV warunki dla sportowej rywalizacji były niemal idealne.

Charakterystycznym elementem półmaratonu były punkty na 6, 11 i 16 kilometrze z orzeźwiającą wodą z kranu, którą dostarczył współorganizator Dąbrowskie Wodociągi. To element kampanii „Piję wodę z kranu” przekonującej mieszkańców, że woda dostarczana na co dzień do kranów w Dąbrowie Górniczej jest smaczna, zdrowa i tania – 1,5 litra to koszt około jednego grosza. Woda dostarczona na półmaraton pochodzi ze studni głębinowych obszaru jurajskiego, zawiera 460 mg składników mineralnych na litr niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ