Partner serwisu
25 marca 2019

Wodociągi Kieleckie: Woda dla każdego na deptaku

Kategoria: Aktualności

Ćwierć tysiąca dzieciaków na deptaku i pełna sala teatru lalkowego „Kubuś” — takie tłumy świętowały z Wodociągami Kieleckimi Światowy Dzień Wody. Hasłem tegorocznych obchodów było „Woda dla każdego”. Zorganizowano też wystawę z okazji 90-lecia spółki.

Wodociągi Kieleckie: Woda dla każdego na deptaku

O godzinie 11 w czwartek 21 marca na kieleckim deptaku zjawiło się 250 dzieciaków z 32 kieleckich przedszkoli i placówek wychowawczych. Wspólnie z Radiem Kielce przygotowano dla nich happening z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny oraz konkurs na kukłę marzanny. Ustawiono też namiot edukacyjny, gdzie opisywano zalety kieleckiej kranówki i uczono, jak dbać o przyrodę. Otwarto też wystawę zdjęć archiwalnych „90 LAT KIELECKICH WODOCIĄGÓW”. Przechodnie chętnie oglądali stare fotografie, trochę mniej chętnie częstowali się kielecką kranówką, bo niestety było dość zimno.

Rozgrzano się w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, gdzie niezwykłe doświadczenia z wodą i nie tylko zaprezentował Szalony Chemik, czyli laborantka Wodociągów Kieleckich. W doświadczeniach pomagali wiceprezydent Kielc Marcin Różycki, który wyprodukował „pastę do zębów dla słonia” i dyrektor ds. ekonomicznych Wodociągów Kieleckich Władysław Karol Jacewicz, który podpalił sztuczny wulkan.

Wychodzący z sali młodzi widzowie częstowali się wodą z wodociągowego saturatora.

źródło: http://wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ