Partner serwisu
22 marca 2019

Światowy Dzień Wody przypomina jak cenna jest woda

Kategoria: Aktualności

„Człowiek, woda, życie” to tytuł konkursu uczniowskiego, który z okazji Światowego Dnia Wody, przy współpracy z GPW, zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 11 w Katowicach.

Światowy Dzień Wody przypomina jak cenna jest woda

Prace były oceniane pod względem doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalności, sposobu interpretacji tematu, oraz walorów estetycznych. Jury zostało wręcz zasypane plakatami uczniów, którzy prześcigali się pomysłami zarówno w zakresie stosowanych technik plastycznych jak i w wykorzystaniu wyobraźni oraz pomysłowości aby pokazać jak ważną rolę na ziemi spełnia woda.

Oto lista laureatów konkursu: .Kinga Duda, Szymon Soboń, Nikola Mandala, Maria Piotrowicz, Adrian Chomen, Amelia Soboń, Machura Hanna, Wiktoria Matusik, Anna Możdżonek i. Zofia Kasznia.

Katowicki konkurs plastyczny to jedna z licznych inicjatyw na całym świecie służąca podkreśleniu znaczenia wody jako niezbędnego surowca do życia na ziemi. W tym roku hasło ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Wody brzmi : Leaving no one behind (w luźnym tłumaczeniu – „Dostęp do wody dla wszystkich”). Choć co roku UNICEF w Światowym Dniu Wody -22 marca- podkreśla, że dostęp do czystej i pitnej wody jest fundamentalnym prawem człowieka, to szacuje się, że całkowitego dostępu do niej wciąż nie mają mieszkańcy 48 najsłabiej rozwiniętych krajów świata, głównie w Afryce Subsaharyjskiej i Oceanii. Jest to obecnie 663 mln ludzi.

źródło: gpw.katowice.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ