Partner serwisu
20 marca 2019

Zakończyła się budowa nowoczesnej biologicznej oczyszczalni ścieków w Ogartówku

Kategoria: Aktualności

Zakończyła się budowa nowoczesnej biologicznej oczyszczalni ścieków w Ogartówku, gm. Połczyn-Zdrój. To było spore przedsięwzięcie. Oczyszczalnia o wydajności do 5m3/dobę z rurociągiem dosyłowym o długości 100 m, obsłużyć ma 35 RLM*. Głównym celem jej powstania jest eliminacja niekontrolowanych zrzutów ścieków bytowych do środowiska. Inwestycja pozwoli również na spełnienie dyrektyw unijnych oraz przepisów krajowych w zakresie odprowadzania ścieków, a także zagospodarowania odpadów.

Zakończyła się budowa nowoczesnej biologicznej oczyszczalni ścieków w Ogartówku

Wykonanie oczyszczalni ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, poprawia jakość wód powierzchniowych i podziemnych oraz ochronę przed ich zanieczyszczeniami.

W celu zapewnienia najwyższej skuteczności oczyszczania ścieków, zaprojektowana oczyszczalnia zawiera cztery unikalne, odseparowane strefy oczyszczania w jednym zbiorniku. W urządzeniu znajduje się zintegrowany system regulacji przepływu ścieku, który kumuluje ściek przy zwiększonych zrzutach i dawkuje przy mniejszych. Dzięki tak zaawansowanej technologii system gwarantuje wysokie parametry oczyszczania przez całą dobę.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 15 listopada 2018, zaś odbiór końcowy odbył się 15 marca 2019 roku. Inwestycja finansowana z budżetu gminy opiewała na kwotę 154.980,00 zł brutto.

Podczas budowy oczyszczalni zaistniała konieczność remontu istniejącej sieci kanalizacyjnej, w związku z jej złym stanem technicznym. Gmina podpisała umowę z wykonawcą w dniu 24 stycznia 2019. Termin wykonania robót wyznaczony był na 15 lutego 2019 roku. Koszt, to kwota 14.917,19 zł brutto, w całości finansowana ze środków gminy Połczyn-Zdrój.

Wykonawcą budowy nowoczesnej oczyszczalni ścieków oraz remontu istniejącej sieci kanalizacyjnej było Przedsiębiorstwo EkoWodrol Sp. z o.o. z siedzibą w  Koszalinie.

*RLM – Równoważna liczba mieszkańców – liczba wyrażająca wielokrotność ładunku zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych z obiektów przemysłowych i usługowych w stosunku do jednostkowego ładunku zanieczyszczeń w ściekach z gospodarstw domowych, odprowadzanych od jednego mieszkańca w ciągu doby.

źródło: polczyn-zdroj.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ