Partner serwisu
18 marca 2019

Warszawskie inwestycje MPWiK w 2019 r.

Kategoria: Aktualności

Rok 2019 będzie kolejnym rokiem intensywnej pracy dla Wodociągów Warszawskich. Zaplanowano 300 nowych inwestycji sieciowych za blisko 400 mln zł.

Warszawskie inwestycje MPWiK w 2019 r.

Swoje inwestycje Spółka będzie realizowała na terenie całego miasta, czyli we wszystkich dzielnicach Warszawy. Jak co roku, szczególnie ważne są te rejony, gdzie następuje intensywny rozwój, co dotyczy m.in. Wawra, Białołęki i Wilanowa.

W planach Spółki jest wybudowanie w tym roku, m.in. dwóch magistral wodociągowych – w Wawrze wzdłuż ul. Mrówczej i Mozaikowej o długości ok. 3,9 km oraz w Wesołej wzdłuż ul. B. Czecha i Trakt Brzeski na linii ok. 7,1 km. Renowację przejdą magistrale w ul. Domaniewskiej, Wolskiej i M. Kasprzaka.

Kontynuowane będą również inwestycje w ramach projektów unijnych, m.in. na Bielanach: renowacja kolektora Burakowskiego wzdłuż ul. Marymonckiej i budowa kolektora Lindego bis w ulicach J. Conrada, Wólczyńskiej i T. Nocznickiego. W tym roku rozpocznie się projektowanie największego z kolektorów retencyjnych, Wiślanego, który będzie przebiegał na ponad 9-kilometrowym odcinku wzdłuż Wisły.

Wiele z inwestycji jest prowadzonych w gęsto zabudowanej przestrzeni miejskiej. Aby możliwie ograniczać uciążliwości dla mieszkańców związane z rozkopywaniem ulic i chodników - wszędzie, gdzie jest to możliwe - stosuje się nowoczesne technologie i realizuje inwestycje metodą bezwykopową.

źródło: mpwik.com.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ