Partner serwisu
14 marca 2019

Rodzinne Warsztaty w Krakowie na Światowy Dzień Wody

Kategoria: Aktualności

Już 23 marca w ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Wody, Wodociągi Miasta Krakowa zapraszają dzieci wraz z rodzicami na Rodzinne Warsztaty – Woda dla Wszystkich. Wcielenie się w rolę pracowników Agencji Kreatywnej i związana z tym cała masa twórczych zadań - to tylko nieliczne wyzwania.

Rodzinne Warsztaty w Krakowie na Światowy Dzień Wody

Tegoroczne hasło przewodnie obchodów Światowego Dnia Wody brzmi: „Nie pozostawiając nikogo w tyle” (oryg. Leaving no one behaind). Zwraca ono uwagę na to, co wydaje się dziś w Krakowie oczywiste – dostęp do bezpiecznej, dobrej wody. W wielu miejscach na świecie ta dostępność nie jest jednak zagwarantowana, a przecież woda stanowi podstawową potrzebę każdego człowieka i podstawę zdrowia publicznego. W tym roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, która patronuje Światowemu Dniu Wody, kieruje uwagę właśnie na ten problem.
 
Rozwiązania oparte na naturalnych mechanizmach funkcjonowania przyrody, ponowne zalesianie zdegradowanych terenów, przywrócenie naturalnych połączeń rzek z obszarami zalewowymi, odbudowa terenów podmokłych - to szansa na przywrócenie równowagi w gospodarowaniu światowymi zasobami wodnymi.  

W sobotę, 23 marca wodociągi krakowskie zapraszają dzieci w wieku 6-11 lat wraz z opiekunami do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany, ul. Księcia Józefa 299. Warsztaty odbędą się w grupach. Pierwsza grupa godzina 9:30, druga grupa godzina 12.15.

Uczestników Warsztatów czeka sporo atrakcji. Przeprowadzą ciekawe doświadczenia, wezmą udział w teleturnieju, wykażą się talentem poetyckim, a także plastycznym.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ