Partner serwisu
07 marca 2019

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Warszawskie zapraszają na piknik ekologiczny, który odbędzie się w sobotę, 23 marca 2019 r. na podzamczu. W programie: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, spotkanie z ekspertami MPWiK oraz występy artystyczne. Początek imprezy o 11:00.

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Podczas pikniku, który po raz pierwszy organizowany jest w Multimedialnym Parku Fontann, na dzieci i młodzież czekają liczne gry i konkursy związane z wodą oraz działalnością wodociągów, m.in. budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych oraz układanie z puzzli obiektów MPWiK. Z kolei na stoisku VR będzie można zagrać w jedną z dwóch gier zręcznościowych, których bohaterami będą maskotki: Pan Kropelek oraz Klozeciak.

Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, pracownicy wodociągów wytłumaczą na czym polega zjawisko retencji, a także pokazana zostanie woda pod mikroskopem.

Nie zabraknie także atrakcji na scenie -  najmłodszych gości zaprasza się do udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego SOHO, a podczas pikniku będziemy się bawili przy piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka” oraz podczas koncertu gry na dzbankach, butelkach i bębnach napełnionych wodą. Czas umilą także: pokazy iluzji, baniek mydlanych i gimnastyki artystycznej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony 22 marca. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem , a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees).

źródło: mpwik.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ