Partner serwisu
06 marca 2019

Wody Polskie zachęcają do udziału w konsultacjach przeglądu skuteczności unijnych dyrektyw wodnych, tzw. Fitness Check

Kategoria: Aktualności

Komisja Europejska (DG ENV) prowadzi obecnie proces przeglądu skuteczności dyrektyw wodnych, tzw. Fitness Check, obejmujący Ramową Dyrektywę Wodną, Dyrektywę ws. Wód Podziemnych i Dyrektywy w sprawie Środowiskowych Norm Jakości, a także Dyrektywę Powodziową. Celem tego procesu jest ocena, na ile obecnie obowiązujące ramy prawne i regulacje wprowadzone tymi dyrektywami przyczyniają się do zakładanych celów.

Wody Polskie zachęcają do udziału w konsultacjach przeglądu skuteczności unijnych dyrektyw wodnych, tzw. Fitness Check

W celu zebrania jak największej liczby opinii, Komisja zaprosiła do ich wyrażenia również organizacje pozarządowe i wszystkich zainteresowanych. Uwagi można słać poprzez wypełnienie kwestionariusza dostępnego tutaj.

Konsultacje trwają do 11 marca br. Dodatkowe informacje dostępne są pod tym adresem.

Dodatkowo, Komisja liczy na aktywny udział ekspertów zaangażowanych w implementację ww. dyrektyw. Specjalnie dla nich przygotowano dodatkowe kwestionariusze, dostępne tutaj.

Termin na przesłanie uwag przy użyciu tych formularzy mija 29 marca b.r.

Po zakończeniu konsultacji Komisja planuje przeprowadzenie serii bezpośrednich wywiadów z autorami uwag. Celem tych wywiadów będzie doprecyzowanie niektórych uwag i opinii przesłanych w kwestionariuszach.

Wody Polskie zachęcaja do wzięcia udziału w wyżej opisanym procesie, tak aby Państwa interesy były właściwie zaakcentowane. Państwa głos w Fitness Check jest bardzo istotny.

źródło: wody.gov.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ