Partner serwisu
26 lutego 2019

Paweł Senderek: Nadszedł czas na nowoczesne zarządzanie

Kategoria: V Konferencja Zarządzanie Przedsiębiorstwem WOD-KAN

- Spółki dzięki dużym inwestycjom zostały wyposażone w majątek, a teraz powinniśmy się skupić na zmianach związanych z nowoczesną strukturą zarządzania. Elementy zgodnościowe i integracyjne są w tym zarządzaniu niezbędne - mówi Paweł Senderek, Wiceprezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.

Paweł Senderek: Nadszedł czas na nowoczesne zarządzanie

W tym roku Wodociągi Miasta Krakowa obchodzą 118-lecie istnienia. To szmat czasu i sporo zmian, które trzeba było przejść. W oparciu o pana doświadczenie, jakie pana zdaniem zmiany były najtrudniejsze?

Sądzę, że moment, w którym przedsiębiorstwo funkcjonujące trochę jeszcze na zasadzie zakładu państwowego przekształcało się w spółkę prawa handlowego. Zaczynało funkcjonować w oparciu o inne zasady, własny budżet, inne gospodarowanie środkami finansowymi. Następnie przystosowanie spółki do możliwości pozyskania środków przedakcesyjnych i później w ramach Funduszu Spójności. Myślę, że właśnie najtrudniejsze było to przejście, analogicznie do przekształceń gospodarczych w Polsce.

Czy polityka compliance jest właściwym narzędziem zarządzania spółką?

Nie ukrywam, że w Wodociągach Miasta Krakowa jest to temat świeży, na etapie wdrożenia. Powołaliśmy w tym celu zespoły i grupy robocze. To nieunikniony kierunek, ponieważ spółki dzięki dużym inwestycjom zostały wyposażone w majątek, a teraz powinniśmy się skupić na zmianach związanych z nowoczesną strukturą zarządzania. Elementy zgodnościowe i integracyjne są w tym zarządzaniu niezbędne.

Rozmawiał Szymon Kamczyk, Adventure Media

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ