Partner serwisu
06 lutego 2019

Trwają pracę nad projektem nowej oczyszczalni ścieków w Tłuszczu

Kategoria: Aktualności

29 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu odbyło się spotkanie dotyczące przedstawienia kilku koncepcji budowy nowej oczyszczalni ścieków w gminie - podaje portal wwl24.info.

Trwają pracę nad projektem nowej oczyszczalni ścieków w Tłuszczu

Prof. Zbigniew Heidrich wraz ze swoim współpracownikiem Andrzejem Rutkowskim przedstawili opracowanie pn. „Wariantowa koncepcja rozwiązania oczyszczalni ścieków dla Miasta i Gminy Tłuszcz, przy uwzględnieniu dynamiki rozwoju systemu kanalizacyjnego na terenie Miasta i Gminy”.

Omówione zostały układy technologiczne wraz z szacowanymi kosztami budowy. Nowa oczyszczalnia będzie budowana w technologii bardzo nowoczesnej, bazującej na metodzie osadu czynnego, który gwarantuje, że ścieki oczyszczane spełnią wszystkie warunki wynikające z obecnie obowiązujących przepisów prawnych, niezależnie od zmienności tego co dopływa i w jakiej ilości.

Planuje się, że osady będą na tyle dobrze przygotowane, że będą mogły zostać wykorzystane na cele rolnicze, ewentualnie do rekultywacji terenów zdegradowanych. Oczyszczalnia będzie charakteryzowała się również możliwie niskimi kosztami eksploatacji ze szczególnym uwzględnieniem zużycia i kosztów energii elektrycznej, której koszty zostaną obniżone poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Planowane jest zastosowanie pakietów fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej.

Oczyszczalnia będzie budowana etapowo, w miarę rozwoju sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy. Część ścieków będzie dowożona na teren oczyszczalni, gdzie zostanie przygotowany specjalny, hermetycznie zamknięty węzeł dostosowany do ich przyjęcia oraz wprowadzenia do oczyszczalni. W istocie te ścieki będą tak samo oczyszczone, jak te które pochodzą z sieci kanalizacyjnej.

źródło: wwl24.info
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ