Partner serwisu
06 lutego 2019

Gmina Łobżenica:Stara oczyszczalnia ścieków doczeka się modernizacji

Kategoria: Aktualności

Stara oczyszczalnia ścieków w Liszkowie wreszcie doczeka się modernizacji. Całkowity koszt inwestycji to 8,5 miliona złotych.

Gmina Łobżenica:Stara oczyszczalnia ścieków doczeka się modernizacji

Gmina Łobżenica uzyskała na ten cel ponad 4 miliony złotych ze środków Unii Europejskiej. Skala przedsięwzięcia jest ogromna. Zbyt małe zbiorniki oraz przestarzałe rozwiązania technologiczne od lat wołały o remont.

– Jesteśmy zmuszeni modernizować oczyszczalnię ścieków. Obecna oczyszczalnia ścieków funkcjonuje już 20 lat i okazuje się, że staje się już mało sprawna, czyli bardzo trudno jest nam utrzymać parametry ścieków oczyszczonych, ale również nastąpiła zwyżka ścieków – tłumaczy Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.

Lata eksploatacji oraz znaczny wzrost odbieranych ścieków sprawiły, że oczyszczalnia stała się niewydolna. Dodatkowo sama konstrukcja uległa procesowi korozji.

– Oczyszczalnia praktycznie będzie przebudowana od nowa, czyli zupełnie nowy ciąg technologiczny. Biobloki przepływowe zostaną zastąpione dwoma SBR-ami – wyjaśnia Kazimierz Wasiak, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łobżenicy.

Ponadto zbiorniki po obecnych bioblokach zostaną przeznaczone na zbiorniki do nadmiernego osadu. Modernizacja oczyszczalni w Liszkowie przyczyni się do poprawy jakości powierza, co z kolei ma zwiększyć atrakcyjność turystyczną gminy.

źródło: asta24.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ