Partner serwisu
05 lutego 2019

Wodociągi Białostockie mają nowego prezesa

Kategoria: Aktualności

Od piątku prezesem zarządu Wodociągów Białostockich jest Beata Wiśniewska. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Sokołowskiego - kierował on przedsiębiorstwem 5 lat (dokładnie od 10 stycznia 2014 roku do 31 stycznia tego roku). Sokołowski zaś objął stanowisko po Romanie Wilku, który był prezesem od 1998 roku i w 2014 roku postanowił przejść na emeryturę.

Wodociągi Białostockie mają nowego prezesa

- Pani Beata Wiśniewska ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Była zastępcą dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w nadzorze nad spółkami z większościowym udziałem gminy (ostatnio pełniła funkcję przewodniczącej rady nadzorczej Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego w Białymstoku) – informuje Krzysztof Kita, specjalista ds. informacji Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.
 

Przed czterema laty nowa pani prezes startowała do rady miasta z list Komitetu Truskolaskiego.

Nie wiadomo, jakie są dokładnie przyczyny zmian w zarządzie białostockich wodociągów.

- Powodem odwołania pana Piotra Sokołowskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Wodociągów Białostockich jest decyzja Rady Nadzorczej Spółki, podjęta zgodnie z jej kompetencjami kontrolnymi oraz prawem powoływania i odwoływania członków Zarządu - mówi Kita.

źródło: bialystokonline.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ