Partner serwisu
29 stycznia 2019

Będzie kolejny przetarg na budowę oczyszczalni ścieków w Wągrowcu

Kategoria: Aktualności

Ogłoszony przetarg na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Wągrowcu nie przyniósł pozytywnego rozstrzygnięcia. Dwie oferty, które wpłynęły znacznie przewyższyły zaplanowane na ten cel środki. Miasto jednak nie zrezygnuje z tej inwestycji - podaje portal naszemiasto.pl

Będzie kolejny przetarg na budowę oczyszczalni ścieków w Wągrowcu

Jak wynika z dokumentacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na rozbudowę i modernizacja oczyszczalni ścieków miejska spółka chciał wydać ponad 44 miliony złotych.

Oferty, które wpłynęły opiewają na znacznie wyższe sumy.

Najniższą ofertę złożyła firma ATA -Technik z Budzynia i opiewa ona na kwotę 59 260 129,74 złote.

Drugą ofertę złożyły wspólnie dwie firmy - Wuprinż z Poznania i Husar z Włocławka. Ta oferta opiewa na kwotę 59 980 286,59 złotego.

Co o sprawie sądzi burmistrz Jarosław Berendt? Czy miasto zrezygnuje z tej inwestycji?

- Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu ograniczonego na zadanie pn. „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Wągrowcu” zostało unieważnione, konieczne więc będzie ogłoszenie kolejnego przetargu. Nowa oczyszczalnia ścieków jest bowiem inwestycją, którą musimy zrealizować, by zapewnić mieszkańcom Wągrowca odpowiedni standard życia.

Zgłoszone w przetargu na realizację budowy oczyszczalni oferty o 15 mln złotych przewyższały zakładany na ten cel budżet. Dlatego teraz konieczne będzie ograniczenie zakładanych przez poprzedniego prezesa spółki prac (zadań), w takim zakresie, tak aby nie ucierpiał na tym efekt ekologiczny.

Więcej na portalu naszemiasto.pl

źródło: naszemiasto.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ