Partner serwisu
09 stycznia 2019

Katowickie Wodociągi na Śląskim Festiwalu Nauki

Kategoria: Aktualności

11–14 stycznia 2019 r. to czas, który warto sobie zarezerwować na Śląski Festiwal Nauki, który po raz trzeci odbędzie się w Katowicach. Organizatorzy zapewniają, że wzorem lat ubiegłych atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych nie zabraknie. Dostarczą ich także Katowickie Wodociągi.

Katowickie Wodociągi na Śląskim Festiwalu Nauki

W trzeciej edycji festiwalu pojawi się trochę nowości, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią imprezę. Po raz pierwszy wydarzeniu będzie przyświecać hasło przewodnie: „Energia”. Wstępem do tegorocznej edycji ŚFN będzie Noc Biologów 2019, organizowana w piątek 11 stycznia przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Naukowcy reprezentujący wydziały przyrodnicze oraz ogrody botaniczne będą promować wśród uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych nauki biologiczne oraz wiedzę związaną ze zwierzętami, roślinami i mikroorganizmami. Na sobotę 12 stycznia zaplanowano w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach oficjalną uroczystą inaugurację trzeciej edycji festiwalu. W niedzielę i poniedziałek 13 i 14 stycznia wszyscy chętni będą mogli przyjść do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie utworzona zostanie główna przestrzeń festiwalowa. Złożą się na nią niezliczone stanowiska pokazowe, strefy tematyczne i specjalne oraz sale wykładowe.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe to od samego początku główna arena wydarzeń podczas festiwalu. Podczas trzeciej edycji planowane jest utworzenie w jej przestrzeni dwóch równorzędnych scen. W planie jest stworzenie specjalnej strefy kosmicznej, współtworzonej przez jednostki naukowe, instytucje, organizacje i firmy zajmujące się szeroko pojętą branżą kosmiczną. Nie zabraknie cieszących się wielką popularnością podczas wcześniejszych edycji festiwalu stref: dziecięcej, sportowej i e-sportu. Będzie też strefa OFF Science – garażowych wynalazców, w której ich autorzy prezentują publiczności swoje niezwykłe rozwiązania techniczne. Na zakończenie festiwalu uczestnicy w plebiscycie wybiorą najciekawsze z nich.

Wśród 150 stoisk pokazowych znajdzie się stoisko Katowickich Wodociągów

W tym roku przyświeca mu hasło Zajrzyj do środka! Spółka zaprezentuje samochód wyposażony w bardzo nowoczesną kamerę służącą do inspekcji sieci oraz robota frezującego. Każdy chętny będzie mógł stać się operatorem kamery i zajrzeć do wnętrza trzymetrowej rury specjalnie przygotowanej na potrzeby pokazu. Podobnie jak w roku ubiegłym będą też zabytkowe saturatory. Będzie można zobaczyć je i z zewnątrz i od środka, a także dowiedzieć się jaka jest zasada ich działania. Wszyscy spragnieni będą też mogli napić się wody z saturatora. Podczas festiwalu będzie on podłączony do sieci wodociągowej, do której wodę dostarczają Katowickie Wodociągi.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ