Partner serwisu
28 grudnia 2018

Oferty na modernizację oczyszczalni ścieków wyższe niż zakładano w łowickim ratuszu

Kategoria: Aktualności

Dwóch oferentów w piątek (21 grudnia) zgłosiło się do rekordowego cenowo przetargu na modernizację oczyszczalni ścieków Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu. Zaproponowali oni wyższe ceny od tych, których spodziewali się miejscy urzędnicy - podaje Dziennik Łódzki.

Oferty na modernizację oczyszczalni ścieków wyższe niż zakładano w łowickim ratuszu

O zlecenie, która ma zostać zrealizowane do końca kwietnia 2022 roku, ubiegała się spółka Inżyniera Rzeszów oraz konsorcjum, którego liderem jest IDS-BUD z Warszawy. Pierwszy z oferentów zaproponował, że zrealizuje miejską inwestycję za ponad 116 mln zł, a drugi był o ponad 12 mln zł droższy.

Władze Łowicza miały zarezerwowane na ten cel niespełna 72,5 mln zł, z których 45 mln zł pozyskano z funduszy unijnych. Burmistrz Krzysztof Kaliński zapowiadał już wcześniej, że wystąpi do dotacjodawcy, którym jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, o zwiększenia dofinansowania.

Gros pieniędzy ma zostać wydana na budowę części osadowej. Stałe pozostałości ściekowe mają zostać wysuszone i odgazowane. Powstałe w ten sposób lotne paliwo zostanie wykorzystane nie tylko do produkcji energii cieplnej i elektrycznej na rzecz oczyszczalni, ale jego nadwyżki mają być sprzedawane zewnętrznym kontrahentom.

Więcej na portalu dzienniklodzki.pl

źródło: dzienniklodzki.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ