Partner serwisu
11 grudnia 2018

Rozbudowa oczyszczalni ścieków we wsi Racot

Kategoria: Aktualności

Ekologia to ważny aspekt naszego życia. Systemy solarne, fotowoltaika, czy ekologiczne systemy grzewcze są coraz częściej wykorzystywane w naszym regionie - podaje Radio Eska.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków we wsi Racot

We wsi Racot postawili na słońce. To wykorzystywane będzie do osuszania osadów ściekowych w rozbudowywanej przy wsparciu Funduszy Europejskich oczyszczalni ścieków.

- Gmina Kościan, jest gminą, która intensywnie się rozwija i coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie, na budowę na terenie naszej gminy. W związku z tym zaistniała potrzeba rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków we wsi Racot, która przy zwiększającej się liczbie jej mieszkańców wymusza jakby zwiększenie mocy ale równocześnie wprowadzenie pewnych nowinek - mówi Andrzej Przybyła, wójt gminy Kościan.

- Inwestycja przewiduje przebudowę istniejącej oczyszczalni poprzez budowę dwóch nowych ciągów technologicznych, adaptowanie istniejących budynków, budowę solarnej suszarni osadów. To jest nowoczesna technologia. Ta suszarnia będzie wyposażona w urządzenia mechanicznego przewracania tego osadu. Jeżeli chodzi o dofinansowanie to dotyczy to oczyszczalni ścieków jak również wymianę nieszczelnej kanalizacji w miejscowości Turew. Wody gruntowe dostają się do kanalizacji i no niestety niszczą nam złoża - dodaje Leszek Nowak, pracownik Urzędu Gminy.

Koszt rozbudowy oczyszczalni ścieków w Racocie to prawie 16 milionów złotych z czego ponad 7 milionów dołożyła Unia Europejska.

Więcej informacji na portalu eska.pl

źródło: eska.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ