Partner serwisu
05 grudnia 2018

MZWiK Złotów: Ruszają roboty modernizacyjne oczyszczalni ścieków

Kategoria: Aktualności

4 grudnia o godz. 8.00 na terenie złotowskiej oczyszczalni ścieków odbyło się przekazanie placu budowy z udziałem burmistrza Adama Pulita i przedstawicieli firmy ATA-TECHNIK z Budzynia. Rzecz dotyczy uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w Złotowie, to największa inwestycja w historii miasta. Na ten cel Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji uzyskał dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Cena oferty brutto ATA-TECHNIK na zadanie modernizacji oczyszczalni ścieków wyniosła nieco ponad 35,5 mln zł - podaje portal pzl24.pl.

MZWiK Złotów: Ruszają roboty modernizacyjne oczyszczalni ścieków

Edyta Iwańska - prezes MZWiK, mówiła na konferencji prasowej w maju, że: - Modernizacja dotyczyć będzie oczyszczalni ścieków, pięciu przepompowni oraz dużej części sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu zmniejszymy awaryjność naszych instalacji oraz ograniczymy uciążliwości odorowe związane z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków. Jeżeli chodzi o rurociągi, to w pierwszej kolejności wymieniane będą te najstarsze, budowane w latach 1912-13, głównie na Starym Mieście. 

4 grudnia oddano pod modernizację oczyszczalni plac budowy.  Wykonawca robót - firma ATA-TECHNIKz Budzynia od 5 grudnia zaczyna pracę.

źródło: pzl24.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ