Partner serwisu
29 listopada 2018

Biskupice: Rusza budowa małych oczyszczalni ścieków

Kategoria: Aktualności

Dzięki pomocy unijnej w gminie Biskupice powstanie 227 przydomowych oczyszczalni ścieków. Rozpoczęcie robót w terenie zaplanowano na 29 listopada - podaje Dziennik Polski.

Biskupice: Rusza budowa małych oczyszczalni ścieków

Inwestycja warta niemal 4 mln zł jest realizowana z pomocą unijną (1,7 mln zł dotacji). Przydomowe oczyszczalnie ścieków będą budowane w większości biskupickich sołectw: w Bodzanowie, Jawczycach, Łazanach, Przebieczanach, Sławkowicach, Sułowie, Szczygłowie, Tomaszkowicach, Trąbkach, Zabłociu, Biskupicach. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pokryje ok. 50 proc. kosztów prac. Mieszkańcy, którzy wnioskowali o wykonanie na swych posesjach biologicznych oczyszczalni zapłacą po 3000 zł.

Pozostałą kwotę potrzebną na inwestycję wyłoży gmina Biskupice

- Budowniczy oczyszczalni, który wykonał już dokumentację projektową (dla części przedsięwzięcia - red.) przystąpi od dziś do realizacji zadania w terenie. Postęp prac będzie zależny od warunków atmosferycznych, jednak firma zapewniła, że postara się możliwe szybko i sprawnie realizować inwestycję, zarówno pod kątem przygotowania dokumentacji, jak i prowadzenia robót w w terenie - mówi wójt Biskupic Renata Gawlik.

Na wykonanie sanitarnej infrastruktury pozostało już niewiele czasu, bo 227 oczyszczalni powinno być gotowych w połowie przyszłego roku.

Więcej na portalu dziennikpolski24.pl

źródło: dziennikpolski24.pl
hajer
2018-12-05
Zapamiętajcie: to nie są oczyszczalnie ścieków. One nie działają, nie oczyszczają ścieków, a na dodatek śmierdzą. Daję im maksimum 3 miesiące, jak zaczną się problemy. I to wielkie! Przykre, ale gdyby gmina zasięgnęła języka w innych gminach, to być może uniknęłaby problemów. Współczuję mieszkańcom.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ