Partner serwisu
27 listopada 2018

PWiK w Starachowicach: Zaawansowana modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

Kategoria: Aktualności

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach jest w trakcie realizacji dużej inwestycji, dzięki której poprawi się efektywność procesu oczyszczania ścieków komunalnych. Na terenie oczyszczalni przy ulicy Bocznej powstają nowe obiekty umożliwiające właściwą obróbkę i zagospodarowanie osadów, wyizolowanych z nieczystości płynnych. Postęp prac, wspieranych finansowo przez Unię Europejską, jest zauważalny. Ich pierwsza część powinna się zakończyć za około 1,5 roku.

PWiK w Starachowicach: Zaawansowana modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków

Jak podaje TV Starachowice, na terenie starachowickiej oczyszczalni ścieków przy ul. Bocznej trwa modernizacja części osadowo-biogazowej. Prace możliwe są dzięki pozyskaniu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dotacji unijnej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Celem projektu jest zapewnienie dobrego stanu środowiska poprzez właściwą obróbkę osadów ściekowych powstających na oczyszczalni ścieków i ich adekwatne końcowe zagospodarowanie. Na terenie oczyszczalni widać już duże zaawansowanie prac.

PWiK stara się o rozszerzenie projektu o budowę suszarni osadów. Pierwsza część prac powinna zakończyć się w połowie 2020 roku.  Całość prac po rozszerzeniu projektu o budowę suszarni kosztować będzie około 33 mln zł.

źródło: tv.starachowice.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ