Partner serwisu
25 października 2018

Gmina Woźniki: Duże pieniądze na kanalizację i rozbudowę oczyszczalni

Kategoria: Aktualności

Gmina Woźniki podpisała umowę o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu pn. „Ochrona dorzecza Małej Panwi i Liswarty”. W ramach przedsięwzięcia w Ligocie Woźnickiej powstanie kanalizacja sanitarna oraz rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Psarach - podaje Gazeta Lubliniecka.

Gmina Woźniki: Duże pieniądze na kanalizację i rozbudowę oczyszczalni

Przedmiotem projektu jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Psarach. Inwestycja związana jest w głównej mierze z koniecznością zwiększenia przepustowości oczyszczalni z obecnej średniodobowej 200 m3/d do 400 m3/d.

Zwiększenie przepustowości oczyszczalni pozwoli na wybudowanie kanalizacji w kolejnych sołectwach i docelowo sprowadzenie wszystkich ścieków powstających w aglomeracji Woźniki–Psary do komunalnej oczyszczalni ścieków w Psarach.

W ramach projektu przewidziana jest także budowa brakujących przyłączy kanalizacji sanitarnej na ul. Wolności i 1 Maja oraz sieci kanalizacji wraz z przyłączami na ul. Lubszeckiej w Babienicy. Termin zakończenia projektu: rok 2020. Całkowity koszt inwestycji to ponad 9,1 mln zł, kwota dofinansowania to blisko 3,5 mln zł.

źródło: gazetalubliniecka.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ