Partner serwisu
15 października 2018

Nagroda Miasta Opola w dziedzinie kultury dla WiK Opole

Kategoria: Aktualności

11 październik 2018 r. odbyła się gala wręczenia przez Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego Nagród Miasta Opola w dziedzinie kultury za rok 2018. Prezes Zarządu Spółki WiK Opole Ireneusz Jaki odebrał Nagrodę w dziedzinie Mecenat nad rozwojem kultury i ochroną jej dóbr. Kategoria ta pojawiła się po raz pierwszy w historii tego wydarzenia.

Nagroda Miasta Opola w dziedzinie kultury dla WiK Opole

W tym roku kapituła przyznała aż sześć nagród, w tym jedną szczególną, za całokształt dokonań artystycznych i twórczych. Nominowano także rekordową ilość twórców, bo ponad 40 zgłoszonych przez opolskie instytucje kultury, przez stowarzyszenia działające w obszarze kultury, przez opolskich radnych, a także przez uczelnie wyższe.

Od kilku już lat Spółka wspiera Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki natomiast w kwietniu br. podpisana została Deklaracja Współpracy pomiędzy Teatrem i Spółką na mocy, której Spółka została Mecenasem Teatru za co została nagrodzona przez jury. 

Jako przedsiębiorstwo Spółka WiK Opole powołana jest do realizacji swojej misji w sferze gospodarczej, jednak w przeciwieństwie do innych podmiotów, których celem jest generowanie zysku dla właścicieli i akcjonariuszy, misją WiK jest służba lokalnej społeczności. Wdrożona w WiK od 2015 r. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR), jest jej dobrowolnym zobowiązaniem i wynika z dojrzałości w aspektach zarządzania i kultury organizacyjnej.

WiK corocznie wspiera lokalne instytucje realizujące zadania w dziedzinie:

  • ochrony środowiska,
  • edukacji i kultury,
  • sportu,
  • dobroczynności,
  • sponsoringu.
źródło: wikopole.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ