Partner serwisu
12 października 2018

Kolejne inwestycje wodociągowo – kanalizacyjne na terenie miasta i Gminy Gołdap

Kategoria: Aktualności

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Gołdapi informuje, że realizowane są obecnie kolejne inwestycje wodociągowo – kanalizacyjne na terenie miasta i Gminy Gołdap.

Kolejne inwestycje wodociągowo – kanalizacyjne na terenie miasta i Gminy Gołdap

Mowa o:

1. Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Niedrzwica – I etap
2. Budowa sieci wodociągowej Grabowo – Jeziorki Małe – I etap
3. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Pod Piękną Górą w Gołdapi
4. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Konstytucji 3 Maja w Gołdapi.

Wykonawcą robót jest firma PHUP PALWOD Ryszard Pawlukanis, z którym w dniu 14.09.2018r. podpisano umowę na realizację w/w inwestycji za kwotę 874.999,81 zł netto. Środki finansowe pochodzą z budżetu gminy oraz wkładu własnego przedsiębiorstwa.

W pierwszej kolejności prace rozpoczęto od terenów wiejskich, ponieważ do tej pory mieszkańcy miejscowości Jeziorki Małe oraz części miejscowości Niedrzwica, pomimo wieloletnich starań nie mieli dostępu do bieżącej wody. Ze względu na sprzyjającą aurę pogodową roboty sprawnie posuwają się naprzód i budowa sieci wodociągowych w tych miejscowościach powoli zbliża się ku końcowi.
W niedługim czasie wykonawca rozpocznie prace w mieście w ul. Pod Piękną Górą oraz Konstytucji 3 Maja. Termin zakończenia inwestycji to 14.12.2018r.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji posiada kompletną dokumentację projektową wraz z decyzją pozwolenia na budowę dla kolejnych sieci wodociągowych. W następnych etapach będą wodociągowane miejscowości: Jeziorki Wielkie, Główka, Gieraliszki, Wiłkajcie, Somaniny i Pietraszki. Dzięki temu w niedługim czasie niemal 100% odbiorców na terenie Gminy Gołdap będzie miało dostęp do bieżącej wody.

źródło: pwik.goldap.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ