Partner serwisu
05 października 2018

MWiK w Chodzieży: Trwają prace konserwacyjne w dwóch komorach biologicznego oczyszczania ścieków

Kategoria: Aktualności

Jak podają Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Chodzieży, od 21 września 2018 roku trwają prace konserwacyjne w dwóch komorach biologicznego oczyszczania ścieków. Z opróżnionych zbiorników usunięto specjalistycznym wozem złogi piasku zbierające się na dnie.

Po zakończeniu czyszczenia przeprowadzono kontrolę układu napowietrzania i wymianę zużytych paneli napowietrzających. Do napowietrzania ścieków służą dwie nowoczesne turbodmuchawy promieniowe na łożyskach powietrznych o mocy 40 kW i łącznej wydajności 50 m3/min. Zostały one zamontowane w roku 2015 podczas modernizacji oczyszczalni realizowanej w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”.

Technologia zastosowana w dmuchawach oparta jest na tzw. łożyskach powietrznych, które są rodzajem łożysk hydrodynamicznych wykorzystujących smarowanie gazem z otoczenia bez dodatkowych substancji. Rozwiązanie takie umożliwia zastosowanie wysokoobrotowego silnika, który wiruje wraz z turbiną osiągając 43 tyś. obrotów na minutę- ponad 700 obrotów na sekundę. Wysoka sprawność turbodmuchaw umożliwia osiągnięcie 20% oszczędności energii elektrycznej w porównaniu do stosowanych wcześniej.

źródło: mwik.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ