Partner serwisu
21 września 2018

Pełen atrakcji wrzesień z wrocławskim MPWiK

Kategoria: Aktualności

Interaktywne pokazy w wykonaniu edukatorów Hydropolis, projekcja animowanych filmów edukacyjnych o Grobliku i Błękitce, konkursy z nagrodami oraz gra miejska pt. „Straznicy Wody” – spędź dwie najbliższe soboty z MPWiK, które przygotowało na koniec lata wiele rodzinnych atrakcji.

Pełen atrakcji wrzesień z wrocławskim MPWiK

Spółka regularnie organizuje otwarte wydarzenia dla mieszkańców Wrocławia. Tym razem zaprasza do wspólnej zabawy podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – 22 września i gry miejskiej – 29 września. To idealna okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

Nauka poprzez zabawę

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który MPWiK organizuje przy ul. Na Grobli na terenie Starej Ozonowni, odbędą się między innymi projekcje filmów animowanych opowiadające o Strażnikach Wody oraz edukacyjne zabawy dla młodych naukowców.

– To, co proponujemy, można nazwać nowoczesną edukacją. Udowadniamy, że nauka może iść w parze z zabawą. Zapoznajemy naszych młodych gości z trudnymi tematami ekologicznymi w przystępny sposób – zapewnia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPWiK we Wrocławiu.

Na uczestników naukowego miasteczka czekają także smaczna woda prosto z beczkowozu oraz możliwość obejrzenia wnętrza specjalistycznych pojazdów technicznych.

– To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji w każdym wieku – dodaje Aleksander Łoś.

Nie zabraknie również efektownych eksperymentów przygotowanych przez edukatorów z centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Impreza trwać będzie w godzinach 11:00-15:00.

Gra miejska – Strażnicy Wody

Kolejna sobota, 29 września, zapowiada się równie ciekawie. MPWiK zaprasza bowiem do udziału w grze miejskiej pt. „Strażnicy wody”. Poprzez zabawę, firma będzie edukować na tematy związane m.in. z oszczędzaniem wody.

– Ta drużynowa rywalizacja jest dedykowana lokalnej społeczności i stanowi okazję do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. W każdej, minimalnie dwu- a maksymalnie sześcioosobowej grupie powinna się znaleźć co najmniej jedna osoba dorosła i co najmniej jedno dziecko poniżej 15. roku życia – tłumaczy Estera Zuzel z zespołu prasowego MPWiK. Zgłoszenia drużyn, zawierające imiona i nazwiska oraz wiek uczestników, należy przesłać na adres: zapisy@exploring.pl, w terminie do 27 września br.

– To już tradycja, że drugą połowę września dedykujemy wrocławskim rodzinom. Jako firma społecznie odpowiedzialna cenimy sobie ten bezpośredni kontakt z mieszkańcami Wrocławia – podkreśla Estera Zuzel.

– Naprawdę warto spędzić z nami obie najbliższe soboty. Żaden uczestnik organizowanych przez nas imprez nie wyjdzie z nich z pustymi rękami, bowiem przygotowaliśmy wiele gadżetów dla naszych gości – zdradza Aleksander Łoś.

Teren, na którym odbędą się imprezy jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ