Partner serwisu
14 września 2018

W Goleniowie przebudują kompostownię osadów ściekowych

Kategoria: Aktualności

Rusza realizacja X kontraktu w ramach projektu „Goleniów - innowacyjne technologie w ochronie środowiska”. Kontrakt ten, o wartości ponad 12 mln zł, zakłada przebudowę kompostowni osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków w Goleniowie. 12 września podpisano umowę z wykonawcą robót – spółką T4B EKOTECHNOLOGIE z Warszawy . Przedmiotem zadania jest modernizacja procesu kompostowania w taki sposób, aby, poprzez hermetyzację niektórych jego etapów, ograniczyć do minimum odory towarzyszące kompostowaniu w otwartych pryzmach.

W Goleniowie przebudują kompostownię osadów ściekowych

Prace mają zakończyć się we wrześniu 2019r. Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość całego projektu „Goleniów - innowacyjne technologie w ochronie środowiska” to 19 698 997 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności: 10 125 791 mln zł.

W ramach projektu przebudowano także sieci wod-kan w ulicy Nowogardzkiej, Prusa, Andersa, Reymonta, Maszewskiej, Sienkiewicza, wdrożono system informacji geograficznej oraz system monitoringu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z modelem hydraulicznym, planowany jest również remont 6 przepompowni ścieków zlokalizowanych na terenie aglomeracji Goleniów.

źródło: GWiK Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ